W ostatnią niedzielę 17.02.2019 roku w godzinach 14:00 – 18:00 w Akademii Ruchu Libra oraz Szkole językowej Early Stage, odbył się Charytatywny Walentynkowy Maraton Zumba. Dzięki akcji, zorganizowanej przez w/w instytucje, udało się zebrać fundusze na pomoc, rehabilitację i ochronę zdrowia dla Tadzia Tobiasza i Hubercika Pałki.
W programie imprezy były przewidziane zajęcia ruchowe Cross Fit Kids, które poprowadził przesympatyczny instruktor Mateusz Pilch oraz zumbowe, które poprowadziła fantastyczna Jolanta Gondek. Kolejnymi punktami programu były trzy godziny bardzo energetycznej zumby dla dorosłych, które poprowadziły urocze instruktorki Jolanta Gondek i Dorota Szymaszek (ZUMBA TWINS), Agata Nizioł oraz Patrycja Kozyra. Na samym końcu nasi uczestnicy zostali oddani w ręce Kasi Bachuli, która poprowadziła relaksujący stretching. Były ćwiczenia, ruch oraz dużo zabawy i o to chyba w tym wszystkich chodzi, żeby zrobić coś dla siebie i to w szczytnym celu.
W trakcie maratonu odbyły się również liczne animacje dla dzieci, było min. malowanie twarzy, skręcanie balonikowych zwierzaków oraz gry i zabawy. O naszych milusińskich zadbały Panie Justyna Kupiec oraz Paulina Robak.
Wszystkim prowadzącym zajęcia udało się wyzwolić niezliczone pokłady energii i zaangażowania od uczestników maratonu za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.
Dodatkowymi atrakcjami przewidzianymi dla uczestników maratonu była między innymi mini sesja zdjęciowa, kiermasz prac i wypieków a także poczęstunki dla dzieci i dorosłych oraz losowanie nagród, które odbyło się na sam koniec wydarzenia. W tym miejscu bardzo dziękujemy sponsorom nagród, zaangażowanym w zorganizowanie imprezy, którzy przekazali nam na ten cel różnego rodzaju nagrody (poniżej zamieszczamy listę sponsorów).
Szczególne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy wsparli nas przy organizacji ale przede wszystkim uczestnikom maratonu bo to dzięki nim udało się zebrać pieniądze.
W wyniku przeprowadzonej zbiórki publicznej podczas maratonu zgromadzono środki finansowe w kwocie 5622,82 złotych. Formą zbiórki był zakup cegiełki w wysokości 10 złotych. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek został przekazany na rehabilitację chłopców.
Zgromadzone środki finansowe zostały podzielone na dwie równe kwoty (2811,41 złotych) i zostały wpłacone na konta bankowe stowarzyszeń http://auxilium-fundacja.org.pl/podopieczni-2/#TadzioTobiasz ,https://dlahubercika.pl/
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za inicjatywę zorganizowania maratonu, wszelką pomoc , oraz przede wszystkim uczestnictwo i wielkie serca!

Lista sponsorów:
1.Body In Balance Małgorzata Łaczek-Wójtowicz
2.Sabina Strach Pizzeria i Kebab „Ambrozja”
3.Jola Gondek, Dorota Szymaszek z ZUMBA TWINS
4.Agata Nizioł – Centrum Aktywno- Artystyczne ” Active- Artist”
5.Adrian Łukasik- FOTO Łukasik
6.Katarzyna Żabska – Katarzyna Atelier
7.Renata Merecik-Herrle – Ren Art
8.Renata Ćwikła – Lililand
9.Justyna Bakalarz – Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy EWA
10.Karolina Pajor – Manufaktura Piękna
11.Kawa i Zabawa
12.Małgorzata Seidler – sklep odzieżowy Seidler
13.Izabela Serafin-Kowalczyk – Sekrety Urody
14.Kinga Żywczak – Meble BAX
15.Barbara Słowiak – Słodka Babeczka
16.Dorota Grońska – Geoplan
17.Sylwia Sikora – Niepubliczne Przedszkole Delfinek
18.Magdalena Orzechowska
19.Magdalena Żak – “Magdalena” Strefa Kosmetologii Estetycznej
20.Iwona Gargul
21.Paszczaki Gotują – Anna Staszczyk
22.Kinga Martyńska – Stylizacja Paznokci
23. Cukiernia Jan Mularz
24.Megamot – Mieczysław Hebda
25.Agnieszka Koczwara
26.Anna Tabaszewska
27. Krystyna Malinowska
28.Małgorzata Piętka – Słodkości Małgorzaty
29.Maria i Krzysztof Wójs
30.Pizzeria Corleone
31.Edyta Burnóg
32.Katarzyna Bober
33.Restauracja Grecja – Mirella Kądziołka
34. Dzieci z Prywatnego Przedszkola „Cypisek” oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola DELFINEK
35.Sylwia Musiał – Żłobek Delfinek
36.Weronika Wąs – Żłobek Delfinek
37. Magdalena Pudło
38. Early Stage Paulina Kopacz
39. Akademia Ruchu Libra Katarzyna Pytka